Skip to main content
Home » Neurologia » XII Lubuska Konferencja Neurologiczna
Neurologia

XII Lubuska Konferencja Neurologiczna

Serdecznie zapraszamy na XII Lubuską Konferencję Neurologiczną, która odbędzie się 12 października 2024 roku w Hotelu ForRest, przy ul. Głogowskiej 4a, Zielona Góra, pod przewodnictwem wybitnych specjalistów – prof. dr hab. n. med. Radosława Kaźmierskiego oraz dr n. med. Szymona Jurgi.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie Państwu innowacyjnych metod terapeutycznych, nowoczesnych podejść diagnostycznych oraz najnowszych badań klinicznych, które mogą mieć realny wpływ na codzienną praktykę lekarską. W trakcie sesji nie zabraknie również przestrzeni na interaktywną dyskusję, gdzie będzie można wymienić się doświadczeniami z innymi specjalistami i zadać pytania naszym ekspertom.

Udział w wydarzeniu zapewni Państwu nie tylko solidną dawkę praktycznej wiedzy, ale także możliwość nawiązania cennych kontaktów zawodowych oraz inspirację do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań w swojej praktyce. Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenia zdobyte podczas konferencji wpłyną na poprawę jakości leczenia Państwa pacjentów oraz umożliwią lepsze planowanie i prowadzenie terapii.

Nie przegapcie tej okazji do rozwoju zawodowego i dołączcie do nas w Zielonej Górze!

Szczegóły i rejestracja: sympomed.pl/12lubuskaneurologia.

Next article
Home » Neurologia » XII Lubuska Konferencja Neurologiczna
neurologia

Innowacja społeczna – Przedsiębiorczość 60+

Marian Ferenc

Prezes Zarządu i fundator Fundacji Aktywny Senior

W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania problematyką starości i starzenia się, co niewątpliwie jest związane z szybko postępującymi zmianami demograficznymi w Polsce.

Obecnie znaczna część populacji osób starszych żyje w krajach określanych jako region Globalnego Południa. Mimo iż Polska geograficznie do tej strefy nie należy, starzenie się jej populacji jest, podobnie jak w tych krajach, zjawiskiem zachodzącym w bardzo szybkim tempie, takim, że przemiany demograficzne wyprzedzają wzrost gospodarczy. O ile kraje rozwinięte gospodarczo w wyniku rozpoznania przemian demograficznych i przewidywania ich skutków miały czas na przynajmniej częściowe przygotowanie się na konsekwencje procesu starzenia się (np. poprzez rozwinięcie systemu ubezpieczeń społecznych, przyjęcie rozwiązań wydłużających możliwości zatrudnienia), o tyle kraje mniej zaawansowane społeczno-ekonomicznie, w tym Polska, stoją w obliczu sytuacji, w której przemiany demograficzne następują tak szybko, że utrudniają reagowanie na pojawiające się wyzwania.

W dyskursie publicznym w Polsce coraz dobitniej wyrażane jest przekonanie, że starość stanowi równie istotny etap życia jednostki. Biorąc powyższe pod uwagę, należy uznać, że dotychczasowy model aktywności ludzi starszych nie przystaje do aktualnych wyzwań cywilizacyjnych. Projektowane działania biorą pod uwagę dobro osób 60+ i są przez te osoby współkreowane w optyce horyzontalnej. Cele oraz zaplanowane działania projektu Przedsiębiorczość 60+ uwzględniają zarówno społecznie i politycznie preferowane kierunki rozwoju (innowacyjność, inkluzyjność, przedsiębiorczość społeczną, sieciowość współpracy, wzmacnianie solidarności międzypokoleniowej, przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu i ageizmowi, rozwijanie i promowanie srebrnej gospodarki, promocję wolontariatu oraz postaw umacniających kapitał społeczny), jak i aktualny stan wiedzy gerontologicznej (wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa, zagwarantowanie wsparcia w procesie adaptacji do szybko zmieniającej się rzeczywistości oraz uwzględnianie indywidualizacji procesów starzenia się).

Next article